Locatiune automobil

8 decembrie 2022 24

Buna ziua. Am luat un automobil in chirie pe un termen de 1 saptamana. Am avut nevoie sa prelungesc perioada de inchiriere si fiecare sambata ma prezentam la compania de la care am inchiriat automobilul si lasam banii pentru perioada precedenta. Mai tarziu, timp de 20 de zile nu am avut posibilitatea sa vin pentru a achita prelungirea, dar compania locator nu m-a contactat cu vreo pretenție în aceasta perioada. Recent, am fost telefonat de o companie de colectare a datoriilor care m-a informat ca suma datoriei acumulate a depasit 10.000 lei si ca trebuie sa aduc automobilul nu la locul de unde l-am luat, ci la sediul companiei de colectori, ca sa achit restanta si sa las automobilul. I-am intrebat daca se intocmeste un act de predare-primire si mi-au zis ca nu. Cum sa procedez in acest caz?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna ziua! Pot cu ceva sa va ajut cu o consultatie, informatie. Telefonati 069049267

12 decembrie 2022