Lucrari de reparatie

28 mai 2018 175

Am citit un articol in ziar precum lucrarile de reparatie se duc doar in zilele de lucru si pina la orele 18:00. As vrea sa aflu daca legea data deja este in vigoare si unde o pot gasi online. Merci anticipat.

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Ion.

Da, Legea cu privire la locuințe este deja în vigoare și o puteți găsi online aici: http://lex.justice.md/md/358764/

Vedeți art. 55, alin. (2), lit. a) din Legea cu privire la locuinţe, care prevede că, în blocurile locative, în perioada de executare a lucrărilor de reconstrucţie a încăperilor, se interzice începerea lucrărilor... mai detaliat legate de zgomot înainte de ora 8:00 şi/sau încheierea lor mai târziu de ora 18:00.

O zi bună.

28 mai 2018