Lucrari de reparatie

8 februarie 2024 3

Buna ziua. Locuiesc la bloc. Blocul sanitar al vecinului este peste perete de al nostru. Recent, vecinul a facut o gaura in peretele comun pentru a instala niste accesorii pentru veceu. Gaura este adanca de 12 cm, peretele avand o grosime de 20 cm (2 caramizi). Cat de legitime sunt actiunile vecinului? Ce pot sa interprind pentru ca vecinul sa inceteze lucrarile mentionate si sa repuna peretele in starea anterioara?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua. Trebuie să solicitați implicarea administrației blocului (APC) pentru a constata lucrările menționate, încălcările și apoi dacă nu se rezolvă problema amiabil, vă adresați în instanța de judecată.

9 februarie 2024