Lucrez peste hotare, sotul a luat copilul de la nasi, dar nu lucreaza

19 iunie 2017 31

Buna ziua. Eu sunt peste hotare, copilul pina acum a stat in grija la nasa de cununie, insa sotul meu l-a luat de la ei pentru ca nu-i trimit bani lui. El nu doreste sa lucreze nici intrun fel. Acum as dori sa aflu daca pot sa iau copilul de la el prin tutela sau trebuie sa vin acasa sa dau la divort ?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Divort, stabilirea domiciliului , pensia alimentara ! iar ulterior prin Directia protectie a dr. copilului instituiti tutela asupra rudei !

19 iunie 2017