Lucru peste hotare

2 iulie 2017 178

Buna ziua, am gasit un anunt in makler cu lucru in spania am sunat am vb cu femia mio promis lucru cu contract etc miam facut o viza si am venit in Madrid am asteptato citeva ore bune in aeroport s vdnit am mers la o familie si nu au fost de acord c nu stiam limba bine ms cazat intrun hotel a diua zi iar am asteptat ore bune a trimis un cunoscut ma dus la o familie prieteni am lucrat 3 saptamini miau platit si miau zis c nu ma mai vor c au auzit c vine sotu si c o sa plec si mau dus la aeroport leam zis cum sa ma dati afara eu am platit pt lucru acesta 900 euro au zis nu se poate noi platim pentru a ne da servitoare si mau dus la aeroport am asteptat femeia aceadta 7 ore a venit mia inchiriat o camera si zice c de luni vom cauta de lucru nu se poate miai zis ca ai firma si voi fi asigurata cu lucru am aflat c nu are nik duce la lucru prin prieteni in familii care au nevoie de servitoare cum pot sa fac sami intoarca toti bani pt c ma mintit pe bilet viza pe tot si cei 900 care iam dat?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

In dependenta de contractul , presupun de prestari servicii , puteti solicita rezolutiunea acestuia , cu restituirea prejudiciilor materiale , morale si a tuturor cheltuielilor pe care le-ati suportat!
Urmeaza sa solicitati printr-un preaviz de rezolutiune a contractului , adica desfiintarea ,cu efecte retroactive, a contractului sinalagmatic din cauza neexecutarii... mai detaliat culpabile a obligatiei uneia dintre parti!
Mai multe detalii as putea sa va ofer daca aveti posibilitatea sa-mi trimiteti contractul :
viber sau watsap -069757546
email: calin.bobeica@yahoo.com

3 iulie 2017