Lucru prin cumul

29 mai 2018 176

Se permite lucru prin cumul pe 1 unitate într-o funcție (lucru în ture) și pe 0,75 unitate în altă funcție (lucrează ziua) în aceiași unitate? Este necesar de făcut în acest caz grafic de lucru pentru fiecare funcție? Vă rog, trimitere la legislație. Mulțumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Pe tru a nu gîci, reieșind din faptul că este un domeniu specific, consultați situația la prima sursă adică inspecția muncii, atunci veți fi informat pe deplin
https://ism.gov.md/ro/content/contacte

7 septembrie 2018