M-am înregistrat intr-o aplicație unde era nevoie de poza la buletinul de identitate + fața

6 iunie 2019 57

Poate oare cineva sa se folosească de datele din buletinul de identitate dacă ai trimis poza la buletin la nivel de față pentru a te înregistra pe un site? De exemplu sa ia un credit pe numele tău etc.?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
este posibil de a folisi datele, care ar fi însăși acțiunile, e imposibil de enumerat, imaginația persoanelor în cauză este foarte bogată.

7 iunie 2019