Ma pot inchide pentru datorii?

6 martie 2024 3

Buna! Am mai multe datorii la credite, plus la plata pensiei alimentare. Eu muncesc, dar nu pot face fata tuturor platilor. Recent am fost sunat de politie si informat ca sunt dat in cautare si amenintat cu inchisoarea daca nu achit integral datoriile. Ce mi se poate intampla? Ma pot inchide pentru datorii?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Noroc Pavel, tu ești ferm convins, că sunetul a fost de la poliție. Paremisi, colectorii sau stăruit să te sperii, nu poate poliția să te închidă pentru datorii. Eu îți propun să eși pe viberul meu de pe telefonul +37368669950 să disvutăm mai detailiat.

7 martie 2024