Ma puteti ajuta?

17 august 2019 150

Buna! Am interdictie in Schengen - am stat in Polonia mai mult cu 3 zile si mi-au pus interdicție pe 3 ani. Cum pot sa mi-o scot?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Adresaţi-vă Centrului Comun de Eliberare a Vizelor (CCEV) din cadrul Ambasadei Ungariei pentru eliberarea adeverinței privind diferitele interdicții care le sînt aplicate cetățenilor Republicii Moldova sau rezidenților aflaţi în Republica Moldova.

Mai multe detalii găsiţi aici: https://www.viza.md/content/video-află-gratuit-dacă-ai-sau-nu-interdicție-de-intrare-în-spațiul-schengen

interdicția ține de nerespectarea unor rigori, astfel, este aplicată drept sancțiune, și nu va putea... mai detaliat fi ridicată pînă la expirare.
Puteți contacta ambasada/consulatul Poloniei la Chișinău pentru detalii și posibilități, or, problema ține de legea statului ce a aplicat.

18 august 2019