Mai este posibil sa am interdictie dupa 20 de ani?

19 martie 2022 172

Buna ziua. Am fost in Germania in anul 1992 cu cerere de azil politic. Am plecat acasa fara sa las in vama vreun act care sa dovedeasca ca am parasit Germania. In 2002, cand au dat drumul la libera trecere, am fost arestat in tren si mi-au apus ca am interdictie pe viata. Mai este posibil sa am interdictie dupa 20 de ani?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Eugen, cu așa întrebare o să fie OK, dacă DVS o să înaintași o cerere la ambasada Germaniei din țara noastră,cu solicitare unui răspuns consecutiv.

21 martie 2022