Majorarea pensiei alimentare

6 septembrie 2023 4

Buna ziua. Care ar fi temeiul pentru majorarea pensiei alimentare. Ce documente trebuie prezentate, avand in vedere ca angajatorul debitorului refuza sa prezinte contractul de munca al acestuia, pentru ca ar contine informatii confidentiale? Va multumesc.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Cristina, cu această întrebare se ocupă executorul judecătoresc, dacă DVS ați apelat la el, ultimul e împuternicit să se prezinte la serviciul ex. soțului și să ciară documentele corespunzătoare, car a confirma salariul ex. soțului. Nu mai executorul e în drept și are așa obligațiuni de a se interesa... mai detaliat în privința informației confidențiale. Din solicitatea DVS se primește, că DVS ați încercat sinestătător să verificați activitatea ex. soțului, nu-i corect.

6 septembrie 2023