Majorarea pensiei de intretinere

28 februarie 2020 196

Buna! Suntem divortati. El lucreaza medic in Franta, dar la judecata a spus ca nu lucreaza nicaieri. De copil nu se intereseaza si nu comunica cu acesta. Judecata
a stabilit sa achite pensie de intretinere 5.000 lei. Cum pot sa cer majorarea acesteia? De ce documente am nevoie? De la spitalul unde lucreaza au raspuns ca nu-mi pot prezenta informatie cu caracter personal.

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Pentru a cere majorarea pensiei, trebuie să prezentați instanței de judecată dovezi a salariului.
Spitalul ar putea să vă ofere astfel de informație doar dacă interpelarea va veni din partea unui avocat.

29 februarie 2020