Mama copilului meu nu-mi permite sa petrec mai mult timp cu copilul

21 noiembrie 2021 137

Buna ziua. Mama copilului meu, cu care nu am fost casatoriti, nu-mi permite sa iau copilul de 2 ani sa ramana cu mine pentru mai mult timp, de exemplu peste noapte. Imi permite doar sa sa ma vad cu el in parc, la un teren de joaca, pentru ca asa vrea ea. Ce pot face in aceasta situatie?

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Noroc dl. Maxim, trebuie să te adresezi la organul de tutelă, să invoci celea menționate de tine , specialistul o să se prezinte la DVS acasă o să vadă condițiile și poate să permită

22 noiembrie 2021
  • Jurisconsult

Noroc dl. Maxim, trebuie să te adresezi la organul de tutelă, să invoci celea menționate de tine , specialistul o să se prezinte la DVS acasă o să vadă condițiile și poate să permită

22 noiembrie 2021