Masina cu numere bulgaresti

31 martie 2019 243

Buna ziua. Puteti va rog sa ma ajutati cu un raspuns corect, ca nu prea am inteles clar. Eu in august am introdus in tara o masina inmatriculata in Bulgaria cu pasaport moldovenesc, am stat 179 zile in tara si am scos masina in februarie din tara. Acum in aprilie ea a stat 2 luni la o parcare in Romania. Poate acum sa introduca masina in RM o persoana cu cetatenie romina si permis de conducere romanesc?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
Problema e că auto deja este înregistrat in baza de date a Serviciului vamal, astfel, teoretic nu va fi permis sa intre pe teritoriul RM.
Pentru informații de la prima sursă, contactați reprezentanții serviciului vamal.

13 mai 2019