Masina cu numere moldovenesti

16 mai 2022 27

Buna ziua! Pot merge in Franta cu masina inmatriculata in Republica Moldova pentru o perioada mai mare de timp? Cat am dreptul sa stau cu masina peste hotare?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Întrebarea este greșită, nu importă pentru autoritățile din RM cît timp vă aflați peste hotare, înteresațivă în țara unde doriți să mergeți cît timp vă puteți afla pe teritoriul acesteia, situația tine strict de legislacia țării unde placați și nu legile MD

17 mai 2022