Mașina cu numere românești pe teritoriul Republicii Moldova

6 martie 2021 17

Am acte românești: pașaport, buletin, dar permisul este moldovenesc. Vreau sa cumpar o mașina cu numere românești. Cum pot sa circul cu ea pe teritoriul Republicii Moldova mai mult de 180 de zile? Trebuie sa achit ceva, exista vreo taxa? Vreau sa știu care ar fi procesul și dacă e posibil așa ceva. Mulțumesc anticipat!

Jurist comments 1

  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Aveți nevoie și de permis de conducere românesc ca să puteți circula mai mult de 180 de zile pe teritoriul RM cu achitarea vinietei.

10 martie 2021