Masina cu numere straine

9 martie 2018 59

Buna! Ma numesc Lilian si sunt surdomut. Am procurat masina cu numar bulgaresc. Dupa ce a iesit noua lege in anul 2017 ca masina trebuie sa iasa din tara dupa 6 luna, eu nu am avut bani pentru devamare cu reducere de 70% (deoarece am capacitate motor 3.000 cm3) si am dat-o la dezmembrare la piese. Si acum am luat alta masina cu numar moldovenesc. Pot trece vama Moldova cu Romania si inapoi fara probleme? Va multumesc anticipat, astept raspuns.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Nu are nici o legatura disparitia automobilului cu numere bulgaresti si al 2-lea automobil !

9 martie 2018