Masina cu numere straine cu termenul de 180 zile depasit

10 octombrie 2018 460

Buna ziua. Am depasit termenul de 180 de zile cu o masina inmatriculata in Bulgaria. Ce ar trebui sa fac ca sa o scot din tara? Și daca a trecut un an de cand am intrat cu masina in tara, mai pot sta o perioada de 180 de zile iarasi cu aceasta masina?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Nicolae Beschieru
  • Parajurist

Buna Denis, ar trebui să plătești alte 180 euro vinieta pentru 180 zile și poți circula liber acest răstimp. Altfel în vamă te amendează și o să plătești și vinieta.

22 octombrie 2018