Mașină cumpărată în credit

4 septembrie 2023 3

Buna! Am procurat (dintr-o parcare specializată) o mașină, contractând un credit în sumă de 8.000 Euro. La această sumă în decursul a 5 ani, se adaugă dobânda în mărime 5.800 Euro. De fapt, intenționez să rambursez creditul, plătind acești 8.000 Euro timp de un an sau mai puțin. Este posibil să achit doar suma împrumutată și să nu trebuiască să achit suplimentar 5.800 Euro? Mulțumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Mihai Gherbovei
  • Avocat

Salutare Ilie!
este nevoie de lecturat clauzele contractului de credit/leasing care a fost semnat de dvs cu compania de finanțare.

5 septembrie 2023