Mașină englezească

31 iulie 2017 19

Salut. Sunt moldovean cu pașaport românesc. Vreau să cumpăr o mașină din Anglia și să vin cu ea acasă. Am înțeles ca o să am nevoie de vinietă acasă. Prin UE Revizia Tehnică și asigurarea englezească vor fi valabile, după cum am înțeles. În Moldova cum stă treaba?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Vor fi valabile și la noi, doar că de menționat că odată ce nu ve-ți înmatricula automobilul în RM, ve-ți avea dreptul de a circula cu acesta pe teritoriul nostru până la 180 de zile.

31 iulie 2017