Masina cu numere straine introdusa in 2012

5 ianuarie 2021 22

Buna ziua. In anul 2012 am introdus in Republica Moldova o masina cu numere straine, care nu era in stare buna si pe care nu am putut s-o repar. Dupa care am vandut fara acte masina unei persoane care urma sa o foloseasca pentru piese. Imi puteti spune, va rog, care sunt riscurile mele in prezent daca masina nu a fost scoasa din tara? Cat timp se mentina amenda, voi fi sters din baza de date in viitor?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Puteți fi ibligat la plata amenzii si contravaloarea auto(stabilește serviciul vamal) totodată interdicție de a introduce un alt auto in țară.

7 ianuarie 2021