Masina introdusa in tara cu permis roman

19 iunie 2020 290

Buna ziua. In caz ca actele masinei cu numere bulgare se fac pe mine, iar vama o trece o persoana cu permis roman, masina poate sa se afle in MD 2 ani? Si daca o conduc eu, e problema cu actele?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Auto va putea sa se afle pe teritoriu pe o perioadă de pina la 3 ani, insa urmeaza a fi condusă de persoana care a introdus o in calitate de nerezident. Amenda nu e prevazuta daca e condusă de un rezident, insa veti fi oaspetele vesnic a poliției de patrulare,... mai detaliat posibil si posturilor mobile a serviciu vamal.

1 iulie 2020