Mașina neachitată

14 mai 2019 15

Buna ziua! Dacă soțul aflat împreuna cu mine in Suedia cumpara o mașina in rate de la un garaj de vânzări auto și brusc se hotărăște sa divorțeze si sa plece in România, este obligată soția sa plătească creditul dacă rămâne in Suedia la lucru, nefiind finalizat divorțul?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Nu Gabriela, nu aveți de ce să vă faceți griji, era posibilă o astfel de situație doar daca va angajați ca fidejusor la contractul atare.

15 mai 2019