Masini cu numere din Lituania introduse in Republica Moldova

29 iulie 2019 925

Buna ziua. Eu vreau sa aflu ce se va intampla: am doua masini cu numere straine introduse in tara pe numele meu. Masinile le-am dezmembrat si mi le-am completat pe ale mele cu numere de MD. Si mi-au ramas numai placutele de inmatriculare si documentele.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Daca cădeți in vizorul Serviciului Vamal, cu capitolul că nu ați scos auto din țară, puteți fi amendat, cît și obligat la plata co travalorii auto.

30 iulie 2019