Masinile cu numerile straine:

31 iulie 2017 110

Buna ziua! Am intrat in Moldova cu auto inmatriculat la Bulgaria, personal locuesc in or. Bender. Am iesit din tara pe la vama Cuciurgan inca in luna iunie pina a se termina durata vinietei. Deci in baza de date a vamei md automobilul este ca si cum ar fi in tara. Ce trebuie sa fac si care ar fi procedura de a inchide intrebarea data? Mersi anticipat.

Jurist comments 1

Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

La intrarea înapoi pe teritoriul vamal al Republicii Moldova, va trebui să procurați din nou vinietă, pentru că ea se eliberează pentru o perioadă de timp fără întrerupere, indiferent de faptul dacă ați fost efectiv cu automobilul pe teritoriul vamal al Republicii Moldova sau nu.

Succese!

23 august 2017