Medicamente gratuite

26 iulie 2017 21

Buna ziua. Intrebarea mea este urmatoarea: am depus dosarul pentru a beneficia de tratament gratuit contra Hepatitei C oferit de CNAM spitalelor orasenesti si raionale specializate in domeniu..Dosarul a fost acceptat de catre comisia de la Chisinau spre a primi tratamentul si medicamenttul a fost trimis din greseala la Toma Ciorba, dar nu la spitalul raional Nisporenii cum era indicat in dosarull pacientuluii. Pe langa toate pacientull nu a fost contactat si adus la cunostinta de decizia comisiei cu privire la acceptarea dosarului .Acuma pacientul s-a adresat la directia Toma Ciorba cu intrebarea unde este preparatul si cand poate sa inceapa tratamentul, starea pacientului fiind destul de grava. Administratia de la spitalul T.Ciorba se eschiveaza de la raspuns, motivand ca nu il au (preparatul respectiv) la moment si ca trebuie sa mai asteptam (nu se cunoaste cat trebuie de asteptat). Deja ne amana de la o saptamanaa la alta. Ati putea sa ne oferitii o consultatie pe cazul dat, unde am putea sa ne adresam pentru solutionarea acestei probleme? Multumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Cred ca este vorba despre o piedica birocratica.
Incercati sa apelati la Ministerul Sanatatii:
022 72 10 10 (24/24)
sau 0 800 71010 (08.00-18.00)
***
Daca nu se rezolva, reveniti cu un mesaj la adresa de e-mail.
***
Mult succes si insanatosire!

26 iulie 2017