Medici din punctul medical

27 decembrie 2023 3

Buna ziua. Sotia mea a fost umilita la punctul medical, copilul nu a fost controlat deloc, iar eu am fost dat afara din punctul medical. Lucratorii medicali de acolo au inceput s-o agreseze verbal pe sotie din cauza ca a refuzat sa puna copilului vaccinurile, ceea ce este un drept al nostru. Doamna de la punctul medical niciodata nu controla copilul normal, si a dorit sa-i puna vaccinurile fara sa o controleze, iar pe perioada cat sotia era gravida, nici macar o indreptare la USG nu i-a dat. Pot sa scriu undeva plangere pe lucratorii medicali vizati? Vor fi trasi la raspundere pentru actiunile de mai sus?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Ion, DVS sunteți în drept să aduceți la cunoștință oficial medicul șef raional, despre celea întâmplate.

27 decembrie 2023