Medicul de familie a refuzat sa ma consulte

30 septembrie 2021 66

Buna ziua. M-am adresat cu copilul la centrul medicilor de familie pentru o consultatie. Medicul de familie a refuzat sa ne consulte si am fost dați afara. Ce pot face?Unde ma pot adresa pentru a depune o plangere privind asa comportament?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Victoria, v-a fi normal să atenționați pe medicul șef, un plîngerea depusă să menționați că sunteți dispusă să vă adresați cu o plîngere analogică la Ministerul sănătății pentru a fi sancționată medicul de familie. V-a fi o,kei dacă o să fugiți de la așa medic de familie, pot... mai detaliat să fie consecințe.

1 octombrie 2021