Membrii Direcției întovărășirii pomicole nu execută o hotărâre irevocabilă a instanței

12 iunie 2023 26

Bună ziua. Membrii Direcției întovărășirii pomicole nu se conformează hotărârii Judecătoriei Centru de a recunoaște procesele-verbale nule. Mai exact, pe 27.04.2023 am avut câștig de cauză în procesul inițiat pentru anularea proceselor-verbale ale Direcției. Membrii Direcției nu sunt de acord cu hotărârea irevocabilă a instanței și fostul președinte și membrii Direcției au fost restabiliți în funcție de către Agenția Servicii Publice. Aceste acțiuni împiedică activitatea întovărășirii. Vrem să depunem o plângere la Procuratura Generală în privința neexecutării unei hotărâri judiciare. Cum aneme procedăm? Mulțumesc.

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Adresați-vă la executorul judecătoresc pentru a fi pornită procedura de executare silită.

13 iunie 2023