Meșterul tergiversează lucrările de reparație a unui aparat electrocasnic

3 iulie 2024 3

Bună ziua. Am apelat la serviciile unui meșter pentru reparația mașinii de spălat. Acesta a ridicat mașina, iar eu i-am plătit un avans, pentru care mi-a eliberat o recipisă. În plus, mi-am notat numărul de înmatriculare al automobilului cu care a venit meșterul. Mi-a promis că reparația va fi gata în 3-5 zile. Au trecut deja 12 zile și nu mi-a întors mașina de spălat, mă tot amână de azi pe mâine. Vă rog mult să-mi spuneți cum pot proceda în acest caz.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Irina, tu ești fermă, că meșterul o să vă repare mașina de spălat, în așa caz se întocmește un contract, ceia ce n-ați făcut, unde meșterul își asumă niște obligațuni li poartă vre-o răspundere față de DVS, din celea spuse de DVS a fost ceva și mai mult nimica,... mai detaliat a luat obiectul și s-a dus, DVS i-ați plătit și avans. Puteți apela la poliție cu o cerere, dar eu nu esclud, că acest meșter e bună cunoștință cu sctoristul, e un confuz. Încercați să apelați la viberul meu de pe telefonul +37368669950, noi ne vom gândi cum să procedăm cu așa meșter-manole.

4 iulie 2024