Mi-a fost arestata masina care se afla sub sechestru fara stirea mea

2 iulie 2019 45

Buna ziua. Mi-a fost arestata masina. Mentionez ca aveam procura, dar nu era inregistrata pe numele meu, procura este valabila inca. Am fost oprita de agentii de patrulare si informata ca masina mea este pusa sub sechestru, mi-au luat pasaportul tehnic, cheile, masina a fost dusa cu evacuatorul la parcare fortata. Ce trebuie sa fac mai departe?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
Gasiți proprietarul automobilului, toate probleme se datorează a cestuia, sau sunt în legătură cu acesta.
Procura nu va oferă alte drepturi decit cele înscrise.

2 iulie 2019