Mi-a fost blocat cardul pe care primesc pensia alimentara pentru copii

12 septembrie 2020 49

Buna ziua. Mi-a fost blocat cardul pe care primesc pensia alimentara pentru copii. Ce trebuie sa fac in cazul acesta? Am fost la banca unde mi-au eliberat o confirmare ca pe cardul respectiv se transfera pensia copiilor. Am trimis prin email documentul mentionat. In cat timp va fi deblocat cardul?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna ziua Ana,

Cine a blocat cardul? Executorul judecătoresc? Sau la inițiativa băncii?

12 septembrie 2020