Mi-a fost extrasa din cont o suma de bani pentru ca nu as fi achitat o taxa de stat, dar eu am achitat-o, iar dovada se afla la instanta

26 aprilie 2023 25

Salut. Pe data de 13.03.2023 am achitat o taxa de stat in marime de 150 de lei, iar bonul l-am depus la judecatoria Ialoveni. Acuma un executor judecatoresc mi-a aplicat sechestru pe aproximativ pe 1.800 lei din cauza ca nu as fi achitat taxa de stat amintita de 150 lei. Insa am achitat taxa de stat si dovada este inclusa in dosarul care se afla la instanta mentionata. Cum sa recuperez banii care au fost extrasi abuziv de pe cardul meu de salariu?

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Dorin.
Adresați va inițial executorului pentru a clarifica situația și concomitent trebuie să contestați acțiunile executorului în instanța de judecată.

27 aprilie 2023