Mi-am schimbat familia

21 februarie 2019 97

Buna! Ajutați-mă, va rog mult: m-am adresat in mai multe părți și toți îmi vorbesc diferit! Am depus dosarul pentru redobandirea cetateniei romane in 2017, recent m-am căsătorit in 2018 și alții îmi spun ca e numaidecât sa transmit certificatul de căsătorie, iar alții spun sa aștept răspuns intai ca pot sa prelungesc procesul! Ajutați-mă, va rog mult: cum sa procedez?

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna, pentru a avea un raspuns definitiv si cert la intrebarea dvs., poate mai bine e sa incercati sa luati legatura cu un reprezentatn ANC, http://cetatenie.just.ro/index.php/ro/transparenta/contact, sau poate ambasada va ajuta.

21 februarie 2019