Mi-au ridicat permisul de conducere in vama

7 august 2023 3

Buna ziua. Mi-am schimbat numele in acte, dar in permis a ramas numele vechi. Deorece fiecare saptamana ma deplasez peste hotare, am tot amanat sa-mi schimb permisul de conducere. La vama tot timpul imi spuneau sa-mi schimb permisul, dar imi permiteau sa ies si sa intru in tara, timp de aproape un an de zile. Acum mi-au ridicat permisul in vama ca fiind nevalabil in baza lor de date. Are drept politia de frontiera sa-mi ridice permisul pentru ca acesta figureaza in baza lor de data ca fiind nevalabil? Mersi pentru raspuns.

Jurist comments 2

Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua.
Poliția de frontieră a Republicii Moldova sau a altui stat (Ro, Uk) v-au ridicat permisul?

8 august 2023

Buna ziua. Politia de frontiera R.M

8 august 2023