Mi se încalcă dreptul la un mediu curat și sănătos

20 august 2018 134

Vecina de bloc, care locuiește cu un etaj mai jos, trăiește în condiții insalubre. Este murdară, miroase foarte urât de la ea și respectiv, pe hol și în bloc. Își face mizeriile pe hol și le înșiră pe pereți, este ceva insuportabil. Geamul nu putem sa îl deschidem din motiv că miroase foarte urât. Ajutați-mă, vă rog, am fost și la poliția de sector și nu au rezolvat nimic.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Mai incercați insistent cu organele de poliție, administrația locală, gestionarul blocului.
Dacă nu e efect, adresați în instanță cu cerere de înlăturare forțată a situației, astfel, va fi posibil forțat să remediați situația.

20 august 2018