Model de scrisoare de ridicare a salariului?

31 octombrie 2017 195

Un angajat la o intreprindre are de ridicat salariu pe vreo 6-7 luni. Ma puteti ajuta cu un model de scrisoare cu recomandare, sa-i trimit ca sa vina sa-si ridice salariul? Multumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Grigore,

Puteți înainte o scrisoare scrisă în mod liber care să conțină cererea de a-și ridica salariul deja în conținutul ei indicând datele esențiale despre salariat, gen ( suma carea urmează să o ridice, data, adresa unde o expediați.. )

31 octombrie 2017