Modele de acte procesul contraventional

5 decembrie 2017 265

Sugerati-mi o sursa (un website sau o carte online) unde as putea gasi modele de acte de procedura contraventionala. La moment ma intereseaza model de contestatie a procesului verbal cu privire la contraventie. Am o intrebare: unde pot depune actele pentru recurs? In incheiere este mentionat ca poate fi atacata cu recurs la Curtea de apel. Merg la Curtea de apel sa depun actele sau la judecatoria care a emis incheierea?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

La judecatoria care a emis incheierea !
Trimiteti-mi un e-mail de verificare pe : calin.bobeica@yahoo.com cu explicarea tipului de contraventie pentru a va expedia contestatia corespunzatoare !
Succes!

6 decembrie 2017