Могу ли сменить адвоката?

23 ianuarie 2018 38

Иск о разделе имущества находиться в суде уже третий год. Я считаю что мой адвокат недобросовестно относиться к своим обязанностям. Могу я сменить адвоката?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Octavian Cazac
  • Avocat

Aveţi dreptul în orice moment să angajaţi un alt avocat şi să revocaţi împuternicirile vechiului avocat. Noul avocat va avea unele obligaţii etice, dar este sarcina lui şi nu sarcina dvs.
De asemenea, contractul cu vechiul avocat ar putea să prevadă că, el are dreptul la onorariu total, chiar dacă... mai detaliat dvs schimbaţi avocatul.
Cel mai bine să vă înţelegeţi cu vechiul avocat privitor la o încetare de comun acord a contractului dvs.

23 ianuarie 2018