Monitorizarea vitezei prin sistemul GPS

3 decembrie 2021 18

Buna ziua. Va rog sa imi spuneti cat de legitima poate fi monitorizarea vitezei unui mijloc de transport prin sistemul GPS si ce acte am putea cere de la compania care presteaza asa servicii pentru a verifica corectitudinea masurarilor. Multumim.

Jurist comments 1

Filip Rotaru
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Buna ziua, legitimitatea acestei actiuni depinde de multi factori precum subiectul monitorizarii gps, proprietarul mijlocului de transport, consimtamintul etc.
Va propun sa descrieti mai detaliat situatia dvs. Referitor la acte care confirma corectitudinea masurarilor , ati putea solicita companiei Certificatul de Conformitate.

Daca aveti intrebari suplimentare va puteti adresa pe email :... mai detaliat filip.rotaru98@gmail.com

6 decembrie 2021