Мошеничество

11 decembrie 2019 101

Я взял кредит в банке другому человеку без расписки. Она обещала оплачивать этот кредит, немного оплатив его, перестала оплачивать. Кредит на 3 года. Как выйти из этой ситуации?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Bună ziua Sergiu,

Vă sfătui să o convingeți pe această persoană să fie ca fidejusor la acest contract de credit. În caz că nu merge, vă puteți adresa la poliție, cu prezentarea probelor că ea prin înșelăciune va determinat să luați creditul respectiv.

Pentru o consultație mai detaliată mă puteți contacta.

11 decembrie 2019