Mostenire care nu a fost pornita, desi a trecut mai mult de un an de la deces

20 septembrie 2021 93

Buna ziua! Bunicul a decedat mai mult de un an in urma. Mostenitori sunt sotia si 5 copii. Ce trebuie sa faca pentru a lansa procesul de mostenire? Va multumesc anticipat!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Olga, v-a fi normal dacă DVS o să vă adresați cu o cerere de chemare în judecată, unde o să solicitați să intrați în motștenire la averea rămasă de la bunel.

22 septembrie 2021