Moștenire în România

15 iulie 2017 22

Sunt cetățean al R.Moldova, unic moștenitor al averii bunelului meu după tată domiciliat și decedat, acum câțiva ani, în București. Anul trecut am înaintat notarului din București cererea respectivă, dar n-am primit nici un răspuns, de aceea anul acesta ar trebui să mă adresez instanței de judecată din București. Aș avea nevoie de un consultant juridic potrivit pentru pensia mea de 1200 MDL.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Probabil ar trebui să vă adresați unui jurist care practică dreptul românesc, eventual un avocat licențiat în România, care acordă asistență gratuită de stat, dacă aveți cetățenie română.

16 iulie 2017