Moștenirea

25 septembrie 2023 3

Bună ziua. Dacă un membru al familiei decedează, cui îi revine moștenirea?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua Sergiu,
Intrebarea Dvs. este prea complicata pentru a raspunde simplu, dar am sa incerc. In caz de deces a unui membru de familie, mostenirea ii revine mostenitorilor. Cine intra in cercul mostenitorilor este alta intrebare. Aici vor culege mostenirea cei mai apropiati dar nu se exclude inclusiv nepoti... mai detaliat sau stranepoti, daca este cazul. Pentru un raspuns mai exact Va recomand sa consultati un notar, programind aceasta din timp.

26 septembrie 2023
Mihai Gherbovei
  • Avocat

Salutare Sergiu
Moștenitorilor legali
Pentru mai multe detalii adresațivă la un notar public
succese

26 septembrie 2023