Mostenirea unei firme (SRL activa)

13 februarie 2022 34

Buna ziua. Am nevoie sa prezint notarului statutul firmei care a apartinut tatalui meu decedat. Am extrasul firmei (original si copie), pasaportul stampilei, dar stampila nu o gasesc. La Registru ce documente am nevoie sa prezint pentru a obtine copia statutului firmei? Notarul spune ca pot doar cu certificat de calitate de mostenitor. E adevarat asta sau mai am nevoie de alte documente?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Este corect, certificatul de moștenitor vă oferă posibilitatea de a cumula informații cit și indeplini acțiuni/formalitățile necesare

13 februarie 2022