Munca la negru

11 noiembrie 2020 33

Buna ziua! Vineri am plecat in grup cu autocarul la o intreprindere, unde pe viitor trebuia sa fim angajati, dupa care administratorul a zis sa iesim sambata la lucru, sa amenajam magazinul, pentru ca abia se deschide. Luni la fel am lucrat fara niciun act la mana, la negru pot sa zic. Marti, insa, administratorul mi-a spus ca mai mult nu am ce cauta la munca si sa plec acasa. Unde sa ma adresez cu o plangere?

Jurist comments 1

M P
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Bună Cornel.

Te poți adresa la Inspectoratul de Stat al Muncii, poți accesa aici: https://ism.gov.md/, la rubrica contacte poți să-i apelezi și să vezi modalitatea de depunere a unei sesizări, online sau fizic la ei.

Succes!

14 noiembrie 2020