Neachitarea creditelor

17 septembrie 2018 185

Buna ziua! Am luat un credit și nu l-am achitat cateva luni. Acum m-au anunțat ca voi fi data in judecată. Ce pot face in acest caz ca sa nu ajung la judecată, însă nu dispun de suma cerută de bani la moment?!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Pentru moment, încercați să negociați un nou termen de plată, adica eșalonarea plații pe o perioadă, astfel, puteți să mai cîștigați ceva timp.
Ca să va admită cererea, încercați să faceți o achitare la moment, pentru a demonstra buna credință.

17 septembrie 2018