Neachitarea pensiei de întreținere a copiilor

3 septembrie 2023 3

Bună ziua. Am divorțat și am doi copii minori. Instanța a hotărât ca aceștia să rămână cu mine. Fosta soție nu achită pensia alimentară din februarie curent. Executorul nu face nimic. Spuneți-mi, vă rog, ce pot face? Cum s-o oblig să achite pensia de întreținere a copiilor? Nu-și dă în niciun fel interesul față de copii. Dați-mi un sfat, vă rog!

Jurist comments 1

Mihai Gherbovei
  • Avocat

Salutare Nicolae.
recomand insistent de a contacta cu un avocat pentru a va reprezenta interesele dvs în procedura de executare.
sunt mai multe nuanțe despre care tre de discutat cu avocatul.
succese

4 septembrie 2023