Nelamurire cu avocatul

13 ianuarie 2018 70

Buna ziua. In 2016 am facut un contract cu un avocat, unde spunea ca tot procesul va costa 2.000 €, iar acum ca a terminat procesul, imi spune ca ii mai datorez 1.000 € taxe care le a platit. Poate sa-mi mai ceara, odata ce mi-a spus ca 2 mii € va costa tot procesul? Unde as putea sa ma duc sa vad ce a platit? Multumesc mult.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Ana Rotar
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună, Maria. Solicitați avocatului să vă prezinte acte ce confirmă achitarea cărorva taxe suplimentare, presupun că există un contract de prestare a serviciilor juridice în care a fost indicată suma de 2000 euro pe care i-o datorați pentru serviciile sale, și modul de compensare a altor cheltuieli.

13 ianuarie 2018
Diana Conea
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Nu va duceti nicaieri :)
Pur si simplu solicitati avocatului bonurile de plata pentru plata carorva taxe, de care presupun eu Dvs trebuia-ti sa fiti informata. Doar nu a scos el bani din buzunar sa va achite taxele Dvs ??? ))) Exista ceva la mijloc!
In cazul in care nu... mai detaliat va pune nimic la dispozitie, ignorati solicitarile lui de a mai achita servicii in plus in baza contractului de asistenta juridica initial.
Succes!

16 ianuarie 2018