Neprezentarea angajatului la serviciu

20 august 2018 143

Bună ziua! Spuneți-mi, vă rog, avem un angajat care deja de o săptămână nu se prezintă la serviciu, a zis că va veni într-o zi (când va fi liber) să scrie cerere de eliberare, pentru că deja lucreaza in alta parte, dar așa și nu a venit. Cum procedăm cu acest angajat?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
În primul rînd în calitate de persoană juridică, angajațivă un jurist/avocat măcar și part time, platforma nu e constituita pentru a rezolva problemele agenților comerciali, ci a persoanelor ce au nevoie.
În privința situației, vedeți art. 88 alin 1 lit h), respectați procedura și de eliberare și scăpați de angajatul... mai detaliat de rea credință.

20 august 2018